Češi jsou schopni pracovat kdekoliv, práci z domova podporuje 9 z 10 firem

home officeČeské a slovenské společnosti umožňují stále častěji svým zaměstnancům pracovat z domova. Podle zveřejněné statistiky Češi nemají problém pracovat, ať jsou kdekoliv. Statistiku, kterou si nechala vypracovat firma Intel při příležitosti uvedení nové modelové řady procesorů Intel Core vPro, jasně mluví ve prospěch flexibilní formy zaměstnávání.

<script type='text/javascript'></script>


Výzkum byl realizován minulý měsíc agenturou Nielsen Admosphere, která v rámci telefonického dotazování oslovila 252 českých a slovenských firem zaměstnávajících více než 100 lidí. V České republice tzv. home office prosazuje u všech svých zaměstnanců 22 % firem a dalších 48 % společností s touto možností počítá jen u některých oddělení nebo profesí. Dalších 21 % firem dovoluje svým podřízeným pracovat z domova pouze ve výjimečných případech, například když jsou nemocní. Home office úplně zamítá jen 8 % českých zaměstnavatelů.

V dnešní době už nemusí být práce vázaná přímo ke konkrétnímu stolu v jedné kanceláři, zaměstnanec může díky přenosným notebookům a tabletům měnit své pracovní prostředí v rámci firmy. Takový přístup prosazuje 58 % respondentů z České republiky a 62 % ze Slovenska. Volný vztah k pracovnímu místu umožňuje všem svým zaměstnancům 27 % dotázaných firem, zatímco 32 % firem přesun z místa na místo dovoluje lidem jen v některých odděleních.

Aby mohli zaměstnanci plnohodnotně pracovat i v jiných kancelářích nebo místnostech, musí jim firmy zajistit rychlou bezdrátovou komunikaci. Aktuální trend bezdrátového nabíjení, připojení periferií a přenosu obrazu shledávají zástupci firem jako perspektivní a praktické řešení zároveň. Technologie zajišťující vysoký stupeň mobility by chtělo 73,3 % respondentů z Česka a 73,5 % ze Slovenska. "Myšlenka odstřihnutí se od všech drátů a kabelů se ukazuje z hlediska praktického byznysu firem mnohem životaschopnější než například ovládání počítače gesty, hlasem či poněkud překvapivě i dotykem," shrnuje výsledky průzkumu Petr Ulvr ze společnosti Intel.

Neoznámkováno