Propadněte stavebnicím Arduino nebo 3D tisku a vyrobte si vlastní elektronické zařízení. Bastlířem neboli počítačovým kutilem se může stát úplně každý – stačí mít po ruce potřebné součástky a znát správný postup. Světem bastlení vás provede e-shop Láskakit.
Každý bastlíř se neobejde bez elektronických součástek, především bez mikropočítače Arduino. Ten využijete například pro výrobu budíku nebo pohyblivého robota. Začátečníkům doporučujeme Arduino ESP8266 nebo ESP 32, případně i jeden z tzv. starter kitů.
Podle druhu projektu se potom poohlédněte například po:
-
Wi-Fi vysílačích,
-
LCD displejích,
-
LED diodách,
-
rezistorech,
-
mikrokontrolerech,
-
nebo hromadě kabeláže s konektory samec/samice nebo univerzálních krokodýlech.
Všechny součástky pořídíte za bezkonkurenční cenu na e-shopu www.laskakit.cz. Cílem majitelů Láskových je nabízet dostupné zboží ve skvělé kvalitě.
Konstantin Láska navíc sám vyvíjí a testuje nové kity, například LBot, Mini Meteostanice a různé vývojové desky. Všechno zboží v Láskakit pravidelně testují, aby odhalili případné vadné kusy nebo je nahradili funkčnějšími. Výhodou je, že k většině součástek přibalí i český návod.
Vzhůru do bastlení
Aby váš první projekt šlapal jak má, potřebujete vývojové prostředí. Dobře poslouží program Arduino IDE napsaný v programovacích funkcích z C a C ++.
Pokud o Arduino programování nemáte zatím ani páru, zabrouzdejte na blog Láskakit. Najdete zde tipy pro úplné začátečníky, ale i ostřílené bastlíře – články vás seznámí jak s prostředím Arduino IDE, ale i s druhy vývojových desek.
Jestli si zatím na vlastní projekt nevěříte, přečtěte si jeden z návodů na blogu a vyrobte si vlastní dálkový ovladač nebo fotopast. Díky ní například zjistíte, jaká zvířata se noci promenádují po vaší zahradě.