Sestavujete si vlastní PC? Vyvarujte se těchto chyb!

Štítky:

PCBěžně dostupné PC sestavy vám nevyhovují? Chcete si postavit počítač na míru, ale ještě jste se neodhodlali? Nevíte, které dílčí komponenty budou pro vás ty nejlepší? Poradíme vám, jakých chyb byste se měli vyvarovat.

<script type='text/javascript'></script>


Vše začíná nákupem

Prvním krokem je nákup PC komponent. Není žádnou novinkou, že ne všechny součástky jsou navzájem kompatibilní – nejčastějším příkladem bývá vztah mezi procesorem a pevnou deskou. Nákup jednotlivých částí je proto nutné naplánovat a zjistit si, zda součásti, které chcete pořizovat, spolu budou navzájem fungovat. Metoda pokus-omyl je sice také možnost, ale zabere spoustu času a peněz.

Nešetřete zejména na výběru zdroje energie. Spočítejte si, jaký výkon od svého počítače očekáváte a podle toho odhadnete potřebu zdroje. Pokud plánujete pořizovat grafickou kartu, která se ke zdroji připojuje pomocí jednoho či více šesti- či osmi-pinových napájecích konektorů, ujistěte se, že váš PSU takovými konektory disponuje.

Tip: Nezapomeňte si pořídit také všechny potřebné kabely – SATA kabely pro připojení pevných disků a grafické karty k základní desce. Hodit se bude také tuba kvalitní teplovodivé pasty. Vše, co budete potřebovat, najdete na technimax.cz.

Nakonec zkontrolujte rozměry všech komponent a ujistěte se, že se všechny bez potíží vejdou do vybrané skříně.

Než se dáte do díla

Při vybalování a přípravě jednotlivých dílů si udržujte pořádek a označte si, jaké šroubky patří k jakému dílu. Ujistěte se, že máte daný cíl, že jste načetli všechny potřebné manuály a máte jasně stanovený sled kroků. Uvědomte si, že stavba počítače je metodický proces, který vyžaduje následnost jednotlivých postupů.

A jdeme na to!

Než nainstalujete první komponent, vezměte si štítek se vstupy základové desky a nainstalujte ji do skříně. Srdcem počítače je CPU, a proto by měl být nainstalovaný jako první. Ujistěte se, že jsou jak procesor, tak patice čisté.

Další přichází na řadu chladič. Pozor – pokud jste si pořídili chladič zvlášť, pak je třeba nejprve vložit paměť RAM. A jaká je nejčastější chyba při instalaci RAM? Nečtení manuálu.

Nyní je načase umístit základní desku do skříně. Než tak učiníte, nainstalujte zdroj energie – poté už nebudete mít ve skříni dostatek manipulačního prostoru.

Další postup už není žádná věda. Největší chybou, jakou můžete udělat, je instalace grafické karty do špatného PCI slotu, ignorování správného managementu kabelů a zapomenutí na připojení některé komponenty. Pokud se vám to stane, nic si z toho nedělejte – každému se to stane minimálně jednou!

Průměr: 3 (2 votes)