HP Probook 4730 s win instalace do Linuxu (*VYŘEŠENO*)

Prosím o radu,dnes jsem si donesla tento NTB a nainstalovala Win 7. Po normálním spuštění se však win nepustí a dokola skáče obrazovka HP. Esc se dá dostat do čehosi kde jena výběr něco jako windows loader a více věcí, Win loader po zmáčknutí spustí win. Prosím o radu jak to udělat, aby se win spouštěl automaticky
Děkuji za každou radu

Obrázek uživatele Michal Čížek

Zdravím, zůstává ti tam zavaděč linuxu, je potřeba stáhnout si bootovací gparted a komplet odstranit veškeré oddíly, druhá varianta je HDD vyjmout a vložit do stolního PC, kde se provede to samé ve správě disků.

Obrázek uživatele Blongie007

To jsem si teda vypálila,ale problém je,že se jakoby ten ntb dokola restartuje, takže se to cd nestihne načíst.pořád jen blíká obrazovka hp.nevím, jakým zázrakem jsem tam vůbec nainstalovala win. A vydšlat hdd nevím jak a nerada bych přišla o záruku

Obrázek uživatele Michal Čížek

je potřeba v BIOSu nastavit bootování z CD/DVD mechaniky jako první, do biosu se dostává při startu mačkáním klávesy DEL, ESC, F2, F4 možná i F10, nevím přesně jakou u HP

Obrázek uživatele Blongie007

bootování mám nastavený správně, tak nevím, furt se to jen restartuje.předtím se ty win načetly....

Obrázek uživatele Michal Čížek

vyndáním disku z NTB o záruku nepřijdeš, samozřejmě nesmíš prasácky orvat šroubky krytu. Celý problém je na HDD a nejjednodušší řešení je vložit disk do stolního PC, kompletně odstranít věškeré oddíly a můžeš klidně i na stolnim PC spustit instalaci w7-ček. Provedeš startovací proceduru a necháš instalovat, při prvnim restartu je potřeba PC vypnout a HDD vložit do NTB, po spuštění se instalace dokončí už s HW nastavením tvého NTB.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Myslím si, že by to šlo jednodušeji. Stačí fixnout linuxový zavaděč, respektive jej přepsat tím W7ičkovým.

Podaří se vám nabootovat z instalačního CD, ze kterého jste instalovala sedmičky? U HP je to myslím ESC (po startu pc držet) - boot menu (nějaká F? - asi F10) - CD/DVD. Nechte načíst a místo na "Instalovat" klikněte na "Opravit tento počítač" - obnovení systému přeskočte a proklikejte se pomocí tlačítka "Další" k nabídce, kde bude volba "oprava spouštění systému". Zde bych zadal tyto dva příkazy:

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

Poté průvodce ukončete, restartujte PC, vyjměte CD aby se z něho nebootovalo a W7 by vám měly naběhnout, jestli bude HDD nastavené v biosu jako primární BOOTovací zařízení. Řekl bych, že je to asi nejjednodušší postup, nebo?! :???:

Obrázek uživatele Blongie007

Frajer!!!! Moc děkuju, popis i pro blondýnu. Už se to spouští v pohodě.
Ale nastal jiný problém, zápasila jsem s připojením k internetu, což se nakonec přes káblík povedlo,ale wifi nereaguje. je tam tlačítko na zapnutí a vypnutí a svítí stále stejně a nereaguje....

Obrázek uživatele Michal Čížek

hi jo tohle je jednodušší, vycházel jsem z odpovědi o neustálém restartu a jak vlastně se povedlo spustit instalačku W7, takže instalačka musela jít spustit.
Co se týče wifiny, mrkni do správce zařízení, položka sítové adaptéry, jestli tam neni žlutý trojuhelník s vykřičníkem, pokud ano znamenalo by to, že neni nainstalován ovladač wifiny

Obrázek uživatele Blongie007

Všechny problémy už snad vyředšeny. Děkuji ještě jednou vám oběma

Obrázek uživatele Michal Čížek

neni zač :))