Zdravím Vás,
mohl by mi prosím někdo poradit s mou novou PC sestavou a modrou smrtí ve Windows 7?
Tento týden jsem si koupil díly:
- Základní deska ASUS P8P67-M Pro
- Intel Core i7 2600
- RAM: Kingston 8 GB DDR3-1600 CL9 - 2x4GB (KHX1600C9D3X2K2/8GX)
- grafika: ASUS nVidia GeForce GT440
- HDD Western Digital 1 TB WD1002FAEX Caviar Black
- SSD 128GB SSDNow Kingston V100 desktop kit
- DVDRW/RAM LG GH22NS 22x SATA
OS: Windows 7 Professional 64-bit
Počítač funguje bez problému až do chvíle, kdy se dostane do větší zátěže. Konkrétně jsem na problém narazil při střihu v Pinnacle Studio 15, kdy při exportu se chvíli po začátku zobrazí modrá smrt, kod té chyby je 0x00000101 a většinou to způsobují tyto soubory: ntoskrnl.exe, nvlddmkm.sys, ataport.SYS. Později se to stalo i při instalaci aktualizací přes Windows update. Zkoušel jsem už opět přeinstalovat Windows, ovladače, nahrál jsem nejnovější verzi Biosu, nic ale nepomáhá.
Nemá někdo nějaký tip jak tento problém vyřešit? Případně setkal se s tím již někdo?
Jsem hodně zklamaný u nového kompu a takový problém, to jsem nečekal...
Budu vděčný za jakoukoli radu!
Martin
Zdravím, je to chyba ovladače nvidia a zřejmě při akceleraci grafiky padne ovladač, nějaká nekompatibilita. Zkusit starší, nebo naopak nejnovější ovladač pro Vaší bitovou verzi a nejnovější DirectX.
byl by obrázek z tohoto? http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/BlueScreenView....
Vyloučení grafiky můžeš zkusit vypnutím GPU akcelerace, případně ozkoušení s nějakou grafikou Radeon..
Děkuji Vám oběma za rady! ;-)
Sem jsem nahrál obrázek z BlueScreenView --> http://www.ulozto.cz/11138630/blue-screen-jpg
Doufám, že je to to, co jste chtěl.
Zkusil jsem vypnout akceleraci hardware přímo v Pinnaclu. Nebo jste myslel někde jinde? Přímo ve Windows? Vypnutí v Pinnaclu nepomohlo - opět Blue screen (ta z dneška v 19:04, viz obrázek).
Bohužel nemám možnost osadit desku jinou grafikou. Vyzkouším tedy ještě Vaši poslední radu - instalace jiných ovaladačů.
Zatím Vám mockrát děkuji!
Martin
nejde mi to stáhnout, vložte to přímo sem.
tak vkládám sem. Nevděděl jsem, že to jde i přímo sem...
tak ještě ty ovladače a directX, pak uvidíme.
Dál to může znamenat nestabilitu CPU, pokus se v BIOSu nastavovat napětí CPU postupně zvyšovat.
Tak instalace jiných ovladačů grafiky nepomohla. Dokonce když nebyl nainstalován žádný ovladač grafiky, tak to taky spadlo do modré smrti. Teď zkouším ještě stáhnout nový direct x. Přikládám i aktuální obrázek z BlueScreenView.
Tak nepomohla ani instalace nového Direct X 11. Opět modrá smrt.
Když to takhle pořád zkouším, neničí se v tom počítači něco?
Známý mi ještě radil, že mám odpojit ten SSD disk a zkusit nainstalovat Windows na ten klasický hdd od Western digital.
Vyzkoušel jsem teda ještě odpojit SSD disk a naformátovat pevný disk od Western digital, nainstaloval jsem Windows na něj, ale taky nepomohlo - opět modrá smrt při exportu v Pinnaclu. V příloze přikládám obrázek z BlueScreenView.
Máte prosím nějaký další tip jak řešit tento problém?
Přidávám ještě fotografii obrazovky modré smrti.
Ta druhá věta ("A clock interrupt was not recieved on a secondary processor within the allocated time interval") se zobrazuje vždy u modré smrti nebo to znamená, že chyba má něco společného s procesorem?
Tuhle hlášku jsem nikdy neviděl, ale může to mít něco dočinění s procesorem, respektive s jeho taktovací frekvencí, nebo přerušením (vyvolá procesor, když se mu něco nelíbí), nebo i samotná základní deska, která udává signál taktu může být v problémech.. Tady by to chtělo asi postupně odzkoušet všechny komponenty jinde, a pokud nemáš takovou možnost, musíš to nejspíš hodit do servisu..
toto už je problém přímo CPU, zkus si pohrát s nastavením v BIOSU
Aha, a tak nevíš co konkrétně bych měl nastavit jinak, než jak si nastavil Bios sám?
v biosu záložka ADVANCED, položka JUMPERFREE CONFIGURATION, dál CPU RATIO AND VOLTAGE, tam CPU OVERVOLTAGE, pomocí + a - zvyšuješ hodnotu napětí, tak zvětšit postupně o krok napětí a odzkoušet, jestli to bude padat do BSOD
A nemůžu to tímto způsobem zničit/poškodit?
pokud budeš postupovat po jednotl. krocích zvyšování vždy o jeden stupen, můžeš třeba max. jen o 3 a pokud to i tak bude bezvýsledné, nejspíš bu dobré to pak řešit zkouškou komponent jinde. Jinak max. se to bude přehřívat, ale má to své ochrany a PC se prostě vypne. Pokud to udělá, dál už nenavyšovat.
No to napětí jsem teda ještě nezkoušel, ale zkusil jsem něco jiného. V Biosu jsem vypnul funkci Turbo mode - přepnul jsem ji do disable. A teď to již tento problém nedělá - teda zatím :-)
Tak se chci zeptat, je tam stále nějaký problém nebo u tohohle procesoru Core i7 2600 BEZ k to má být standardně vypnuto?
Ne, Turbo má bejt zapnuté, K znamená odemčený násobič (CPU ratio), jež ti teď vysvětlovat nebudu. To že ale vypneš turbo ledacos napoví. Nejsem si jist, ale je možné, že Turbo režim nezvedne napětí. Pokud ne, zvýšením frekvence dojde k nestabilitě. Tudíš pokud by jsi turbo zapl a napětí lehce zvýšil (ne víc, jak o 0,15v, pak už je to dost riskantní!), mohlo by to přestad chcípat, což znamená, že procesor je z těch méně kvalitních a stabilních a bude ptořeba buď ručně navýšit napětí (což mu moc svědčit nebude hlavně z hlediska teplot), nebo snížit frekvenci (BCLK), což sníží výkon..
A když nechám turbo vypnuté? Dá se to takhle vyřešit? Nebo to není dobré dlouhodobé řešení?
Turbo klidně vypni, ale tím jsme si nepotvrdili, že problém je zde. Turbo ti samozřejmě v případě zapnutí přidá výkon, o který se vypnutím ochudíš..
taky bych na zkoušku ručně zvednul napětí CPU kuli stabilitě, vypnuté to může být.
Děkuji Vám oběma za rady. Prozatím to odložím, nechám turbo vypnuté. Zatím to funguje v pohodě, tak to nechám takto. Potřebuji na PC pracovat, až budu mít více času, tak se k tomu vrátím a budu ještě zkoušet.